Polska szkoła jazdy w XVII w.

Polska szkoła jazdy w XVII w.
50,00

Dostępność:Dostępny; Dostawa w 24H

autorMarcin Iglikowski
seria
formatA4
oprawatwarda
ilość stron364
wydawcaEKO-DOM

Na początku XVII wieku Królestwo Polskie dysponowało najlepszą konnicą świata.  W tym bowiem okresie  jej elita - husaria  całkowicie przewartościowała taktykę kawaleryjską, a metody które stosowała rychło zostały skopiowane przez najlepsze ówczesne armie.

Niniejsza praca przedstawia schemat treningu polskiego kawalerzysty w XVII wieku oraz warunki, w jakich proces ten zachodził. Opowiada jak trenował husarz,  dlaczego istniał zakaz wywozu polskich koni za granice oraz na ile polska technika kawaleryjska w XVII wieku czerpała z wzorców wschodnich a na ile z zachodnich. Czytelnik dowie się również, czy w dawnych epokach trenowano skoki przez przeszkody, gdzie wieszano koniokradów oraz co król Jan III Sobieski sądził o spadaniu z konia.

Zapraszamy do wspaniałej podróży która zaczyna się na niewielkim placu treningowym w szlacheckim dworku, a kończy na skoordynowanej szarży w zgiełku i chwale.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z naszego serwisu. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zamknij