Drogi Czytelniku wybacz, że utwory tu serwowane nie są ułożone tematycznie, a zamieszczone zostały zgodnie z datami ich powstania. Pozwoliło to na zachowanie ciągłości czasowej tematów w nich opisanych. W swojej tematyce zamieszczone tu wiersze nawiązują do treści politycznych zawartych w moich wierszach wydanych w 2013 r. w zbiorze pt.: "Polskie Sprzeczności".
Na końcu niniejszego zbioru zamieściłem wiersz pt.: "Pieśń, żeby Polska była Polska" nawiązując nim do znanej piosenki Pana Jana Pietrzaka, a której śpiewanie w PRL'u było raczej zakazane. Myśl, że i dzisiaj poruszony w piosence i wierszu temat jest nadal aktualny.
Uważam, że w państwie demokratycznym każdy Obywatel ma prawo do własnej i niezależnej oceny zachodzących wydarzeń i wyrażania tej oceny publicznie, byleby nie Obrażać uczuć osobistych człowieka. Każda krytyka niewłaściwie sprawowanej władzy czy to przez rząd lub jego pojedynczych członków, a także przez partie czy inne grupy społeczne jest ze wszech miar nie tylko wskazana a wręcz konieczna.
Życzę pozytywnych odczuć nie tylko w wcasie czytania, ale także po zakończonej lekturze tego zbioru moich wierszy.
Autor tomiku, Stanisław Prokop, na mocy dekretu Prezydenta II RP, jako siódmy syn w rodzinie, został chrześniakiem Ignacego Mościckiego, ówczesnego prezydenta. Urodzony w 1931 r. we wsi Białosuknie na Podlasiu. Z wykształcenia magister ekonomii. Był oficerem zawodowym w stopniu pułkownika WP, obecnie przebywa na emeryturze. Szereg at służył w personelu technicznym w lotnictwie, następnie w sztabie generalnym WP. W tym samym czasie pracował jako instruktor w oficerskiej szkole lotniczej w Libii na Saharze. Później w Komisji Planowania przy Radzie Ministrów w pionie Wojskowym, skąd odszedł w stan spoczynku po 35 latach służby w Wojsku Polskim.